Yapılmayanlar listesini yayınlıyoruz, sormayın!

Darende Haberleri 14.06.2024 - 11:51, Güncelleme: 14.06.2024 - 11:57
 

Yapılmayanlar listesini yayınlıyoruz, sormayın!

Darende’ye uzun bir aradan sonra gelen hemşerilerimizi yormak istemiyoruz; soracakları soruları ve cevaplarını önceden veriyoruz.

Okulların tatil olması ve Kurban Bayramı tatilinin başlaması nedeniyle ilçenin nüfusu baya artmış ve artacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıllarda pandemi ve deprem nedeniyle gelmeye çekinen hemşerilerimiz galiba bu bayramı eş-dost-akrabasıyla geçirmeye karar verdi. Hepsine hoş geldin diyoruz. Darende’de değişiklik olmadığını çarşının aynen devam ettiğini, gezme yerlerinin aynı olduğunu göreceksiniz. Biz de isterdik yıllar sonra geldiğiniz için daha güzel hizmet alan bir ilçe ile sizi karşılamak. Lakin elimizde depremden az da olsa yara alan, yeni bir seçimden çıkmış bir ilçe var. Darende’ye uzun bir aradan sonra gelen hemşerilerimizi yormak istemiyoruz; soracakları sorulara ve cevaplarını önceden veriyoruz. -Öğretmenevimiz projesi yapıldı ama öğretmenevi yapılmadı. -Otogarımızın projesi yapıldı onaylandı ama kendisi yapılmadı. -Kütüphane yıkıldı; yapılacaktı, yapılmadı. -Kanyon vadi kapatıldı açılacaktı ama açılmadı. -Aslantaşlar’ın düzenlemesi yapılacaktı, yapılmadı. -Depremden sonra Balaban içmeceleri konaklama yerleri ağır hasar aldı, yenisi yapılacaktı; yapılmadı. -Yeniköy’e kanalizasyon yapılacaktı, yapılmadı. -İlçe merkezinde kanalizasyon yapılacaktı; yapılmadı. -Mediseyh Türbesi depremden sonra kapandı ama açılmadı. -Turizm ofisi açılacaktı, bir türlü açılmadı. -Depremden yıkılan evlerimizin enkazları kaldırılacaktı, kaldırılmadı. -Sosyal konutlar yapılacaktı, yapılmadı. -TOKİ ilçe merkezinde ev yapacaktı, yapmadı. -Otopark yapılacaktı; yapılmadı. -İlçeye gelen doğalgaz her yere verilecekti; verilmedi. -Günpınar’da kayalar depremde ayrıldı ama önlem alınmadı. -Günpınar Şelalesi’nde oturma yerleri kaldırıldı yeniden yapılmadı. -Günpınar kendi suyunu içmek istiyor ama içemiyor. -Sel dereleri temizlenecekti, temizlenmedi. -Ağılbaşı, Kurudere, Tohma boyu yolu yapılacaktı, yapılmadı. -Ayvalı-Darende arası yol yapılacaktı; yapılmadı. -Hacılar yolu heyelandan dolayı parçalandı, yapılacaktı; yapılmadı. -Gökpınar Sulama Birliği’ndeki adaletsiz ücret dağıtımı çözülecekti, çözülmedi. Bu kadar şey yapılmadı da ne yapıldı? diye soracak olursanız biz de buna cevap arıyoruz. İşin şakası elbette güzel olan şeyler de yapılıyor. Lakin yapılmayan sanki biraz daha çok gibi. İnşallah en yakın zamanda yapılanların yazıldığı bir liste de yayınlarız diyelim. Eksiklerin yanında ilçemizin doğa harikaları sizi bekliyor! Bol bol gezip gözlerinize bayram ettirebilirsiniz. Herkesin birbiriyle kucaklaştığı bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Bayramınızı şimdiden kutluyorum.
Darende’ye uzun bir aradan sonra gelen hemşerilerimizi yormak istemiyoruz; soracakları soruları ve cevaplarını önceden veriyoruz.

Okulların tatil olması ve Kurban Bayramı tatilinin başlaması nedeniyle ilçenin nüfusu baya artmış ve artacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıllarda pandemi ve deprem nedeniyle gelmeye çekinen hemşerilerimiz galiba bu bayramı eş-dost-akrabasıyla geçirmeye karar verdi. Hepsine hoş geldin diyoruz.

Darende’de değişiklik olmadığını çarşının aynen devam ettiğini, gezme yerlerinin aynı olduğunu göreceksiniz. Biz de isterdik yıllar sonra geldiğiniz için daha güzel hizmet alan bir ilçe ile sizi karşılamak. Lakin elimizde depremden az da olsa yara alan, yeni bir seçimden çıkmış bir ilçe var.

Darende’ye uzun bir aradan sonra gelen hemşerilerimizi yormak istemiyoruz; soracakları sorulara ve cevaplarını önceden veriyoruz.

-Öğretmenevimiz projesi yapıldı ama öğretmenevi yapılmadı.

-Otogarımızın projesi yapıldı onaylandı ama kendisi yapılmadı.

-Kütüphane yıkıldı; yapılacaktı, yapılmadı.

-Kanyon vadi kapatıldı açılacaktı ama açılmadı.

-Aslantaşlar’ın düzenlemesi yapılacaktı, yapılmadı.

-Depremden sonra Balaban içmeceleri konaklama yerleri ağır hasar aldı, yenisi yapılacaktı; yapılmadı.

-Yeniköy’e kanalizasyon yapılacaktı, yapılmadı.

-İlçe merkezinde kanalizasyon yapılacaktı; yapılmadı.

-Mediseyh Türbesi depremden sonra kapandı ama açılmadı.

-Turizm ofisi açılacaktı, bir türlü açılmadı.

-Depremden yıkılan evlerimizin enkazları kaldırılacaktı, kaldırılmadı.

-Sosyal konutlar yapılacaktı, yapılmadı.

-TOKİ ilçe merkezinde ev yapacaktı, yapmadı.

-Otopark yapılacaktı; yapılmadı.

-İlçeye gelen doğalgaz her yere verilecekti; verilmedi.

-Günpınar’da kayalar depremde ayrıldı ama önlem alınmadı.

-Günpınar Şelalesi’nde oturma yerleri kaldırıldı yeniden yapılmadı.

-Günpınar kendi suyunu içmek istiyor ama içemiyor.

-Sel dereleri temizlenecekti, temizlenmedi.

-Ağılbaşı, Kurudere, Tohma boyu yolu yapılacaktı, yapılmadı.

-Ayvalı-Darende arası yol yapılacaktı; yapılmadı.

-Hacılar yolu heyelandan dolayı parçalandı, yapılacaktı; yapılmadı.

-Gökpınar Sulama Birliği’ndeki adaletsiz ücret dağıtımı çözülecekti, çözülmedi.

Bu kadar şey yapılmadı da ne yapıldı? diye soracak olursanız biz de buna cevap arıyoruz. İşin şakası elbette güzel olan şeyler de yapılıyor. Lakin yapılmayan sanki biraz daha çok gibi. İnşallah en yakın zamanda yapılanların yazıldığı bir liste de yayınlarız diyelim.

Eksiklerin yanında ilçemizin doğa harikaları sizi bekliyor! Bol bol gezip gözlerinize bayram ettirebilirsiniz. Herkesin birbiriyle kucaklaştığı bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Bayramınızı şimdiden kutluyorum.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (3 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve darendepostasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Darende'li
(14.06.2024 12:31 - #439)
Süleyman Eser kendi döneminde çok eleştirildi ama 2019-2023 arasına bakınca adam başarılı değil üstün başarılı işler yapmış. Darende için imkansızın ötesinde olan koskoca fizik hastanesini yaptırdı küçük sanayi sitesini yaptırdı toki ile görüştü 250 tane 3. Etap tokiyi yaptırdı. Kimsenin umursamadiğı Darende'ye doğalgazı getirdi doğalgazı. Bugün koskoca İzmir'in bazı ilçelerinde doğalgaz yok. Darende gibi küçücük bir yerde doğalgaz var. Yine yeni emniyet binasıda yapıldı o dönemde. Kazandırdığı eserler bunlar. 2019-2023 arasında yapılan oda son birkaç ay kala düğün salonu ve çevresindeki birkaç dükkan. Yeride düşününce ne kadar doğru hemen yukarıda hastane var acil var morg var. Sen hastanenin acilinde yatıyorsun morgdan cenazeni alacaksın aşağıda düğün yapılıyor ne kadar doğru bir yer oldu tartışılır. Hastaneye yol cikiyior ordan sağlı sollu araba park ediyorlar yolu da daralttilar hastası olup acile yetişecek insan hızla gidince yukarıdan da gelen olursa aynı anda geçemez koskoca yolu daracık hale getirdiler. Ve Darende belediyesinin duyurular sayfasına bakın arsa satışları ile dolu. 10 tane duyuru varsa 9 u arsa satışı. Amacım kimseyi eleştirmek değil olanı söylüyorum en azından sosyal konut olsun yapılabilirdi değil mi 5 sene içinde ne kadar büyük sorun barınma Darende'de...imar nasıl olmaz nasıl çözülmez yıllarca.. Darende aynı Darende. Kar topu gibi büyüyüp giden sorunların dışında değişen pek bir şey yok. 5 sene önce belki çarşıya inice arabanızı park edebilrdiniz ama bugün onu da yapamazsınız.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve darendepostasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
44
(14.06.2024 12:55 - #440)
Depremde az yara aldığımız da tam anlamıyla söylenemez. İlçe merkezine bakarsak evet ilçe merkezinde yıkım olmadı yıldız bloklar sitesi kütüphane müftülük binası çarşının içinde birkaç yer dışında ağır hasarlı bina yok ama ilçe merkzine belki 10 belki 20 km ötedeki kırsal mahalleler var asıl oralar yıkıldı oralar ağır hasar aldı... Hemen hemen herkesin çocukluğunun en güzel günlerinin geçtiği yüzlerce kerpiç ev ağır hasar alıp yıkıdı...2000 civarı ağır hasarlı yapı Darende için az bir sayı değil... Toki bütün ilcelerde inşaatı bitiridkten 14 ay sonra zahmet edip Darende'ye de temel atabildi köy evleride 10-15 civarı mahallede yapılıyor geride 30 civarı mahallede öyle ne yapacağını bilmeden bekliyor kimsenden ne bir bilgi var ne bir açıklama... Depremden dolayı göc aldı Darende geliştiği için değil. Nüfusun artması iyi bir şey ama Darende'de artan nüfusun ihtiyacını karşılayacak alt yapı yok ki konut yok otopark yok ulaşım yeterli değil vs. Artan nüfusa bağlı olarak ta yeni sorunlar ortaya çıkıyor mevcut sorunlar da artıyor... Önce gerekli alt yapının hazırlanıp sonra nüfusun artırılması gerekiyor Darende'de tam tersi şekilde ilerliyor.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve darendepostasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Bekir sözen
(14.06.2024 21:12 - #443)
Şark cephesinde yeni bir şey yok. Yıllar geçiyor, sorunlar devam ediyor. Yeni dönemde Sn. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın gayretleri ve ortak akıl ile bazı problemleri mız çözülür inşallah.
Faki yıllarca çözülmeyen sorunlar simdi bu ekonomik şartlarda biraz zor çözülür
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve darendepostasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.