Yetkililer Görün! Duyun!

Darende Haberleri 05.06.2024 - 22:07, Güncelleme: 05.06.2024 - 22:07
 

Yetkililer Görün! Duyun!

Darende’de otoban yok halkın günlük yaşamında kullandığı D-300 devlet karayolu var! Ölmek istemiyoruz! Karayolları bölge müdürlükleri görün-duyun ve işinizi yapın artık!

Darende Kaymakamı, Emniyet Müdürü, Kayseri-Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğü, belediye başkanı, meclis üyeleri ve kimin yetkisi ya da söz hakkı varsa elindeki işi bırakıp çok acil şekilde Darende’de otoban gibi kullanılan yola bir çözüm bulmalı. Saydığımız mercilerin evet, işi yapma yetkisi yok ama sesimizi; işi yapacak mercilere duyurabilir ve aracı olabilir. Darende’de otoban yok; halkın günlük yaşamında kullandığı D-300 devlet karayolu var! Darende güne kazayla uyanıyor, kazayla bitiriyor. Kazanın olmadığı gün yok gibi. D-300 devlet karayolu ilçe merkezi içinden geçiyor ve bu şehirler arası doğuyu batıya bağlayan tek yol. Ama bu yol üzerinde ne alt geçit ne üst geçit ne de yaya yolu var. Naçizane olarak bazı önerilerimiz var. Bunlar şöyle: -Buranın ilçe merkezi olduğu işaretler veya tabelalarla belirtilmeli. -Darende'nin doğu ve batı girişine trafik ışığı konulmalı. -Sandıkkaya Uluveren mevkinden başlayıp Gümüşlüdere’ye kadar olan yollar radarlarla ya da yavaşlatıcı rampalarla düzenlenmeli ve hız sınırı getirilmeli. -Yollarda çok sayıda viraj ve keskin viraj var; bu virajlar kesilmeli. -İlçe içerisinde yolu kullanan sürücülere, şehir içinde kullanılan hız sınırı getirilmeli. -Somuncubaba kavşağından başlayan Nadir Köprüsüne kadar olan kör noktalara ikaz lambaları konulabilir ve konulmalı. -Yaya yolları, gerekirse geçitler belirli aralıklarla yapılmalı. -Özellikle kargo-PTT araçları ve tırlar aşırı hız yapıyor bu önlenmeli. -Kaldırımları yükleme için kullanan işyerlerine, ana yol üzerinde trafiği aksatacak şekilde yükleme yapmasına izin verilmemeli. -Kaldırımlar halka, yayaya açılmalı. -Otoparklar yapılmalı ilçe merkezinde özellikle D-300 devlet karayolu üzerine park yasağı getirmeli. Tabi yetkili kurumlar çok daha iyi bilir ne yapacaklarını nasıl önlem alacaklarını. Ama bilmedikleri, görmedikleri ve duymadıkları gerçekler var! Her gün birilerinin ölmesi gerekmiyor! Ya da bu ilçenin kaderi kazada ölmek diye düşünmeyin. Karayolları bölge müdürlükleri görün-duyun ve işinizi yapın artık! Can ve mal kaybı yaşamak istemiyoruz!
Darende’de otoban yok halkın günlük yaşamında kullandığı D-300 devlet karayolu var! Ölmek istemiyoruz! Karayolları bölge müdürlükleri görün-duyun ve işinizi yapın artık!

Darende Kaymakamı, Emniyet Müdürü, Kayseri-Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğü, belediye başkanı, meclis üyeleri ve kimin yetkisi ya da söz hakkı varsa elindeki işi bırakıp çok acil şekilde Darende’de otoban gibi kullanılan yola bir çözüm bulmalı. Saydığımız mercilerin evet, işi yapma yetkisi yok ama sesimizi; işi yapacak mercilere duyurabilir ve aracı olabilir. Darende’de otoban yok; halkın günlük yaşamında kullandığı D-300 devlet karayolu var!

Darende güne kazayla uyanıyor, kazayla bitiriyor. Kazanın olmadığı gün yok gibi. D-300 devlet karayolu ilçe merkezi içinden geçiyor ve bu şehirler arası doğuyu batıya bağlayan tek yol. Ama bu yol üzerinde ne alt geçit ne üst geçit ne de yaya yolu var.

Naçizane olarak bazı önerilerimiz var. Bunlar şöyle:

-Buranın ilçe merkezi olduğu işaretler veya tabelalarla belirtilmeli.

-Darende'nin doğu ve batı girişine trafik ışığı konulmalı.

-Sandıkkaya Uluveren mevkinden başlayıp Gümüşlüdere’ye kadar olan yollar radarlarla ya da yavaşlatıcı rampalarla düzenlenmeli ve hız sınırı getirilmeli.

-Yollarda çok sayıda viraj ve keskin viraj var; bu virajlar kesilmeli.

-İlçe içerisinde yolu kullanan sürücülere, şehir içinde kullanılan hız sınırı getirilmeli.

-Somuncubaba kavşağından başlayan Nadir Köprüsüne kadar olan kör noktalara ikaz lambaları konulabilir ve konulmalı.

-Yaya yolları, gerekirse geçitler belirli aralıklarla yapılmalı.

-Özellikle kargo-PTT araçları ve tırlar aşırı hız yapıyor bu önlenmeli.

-Kaldırımları yükleme için kullanan işyerlerine, ana yol üzerinde trafiği aksatacak şekilde yükleme yapmasına izin verilmemeli.

-Kaldırımlar halka, yayaya açılmalı.

-Otoparklar yapılmalı ilçe merkezinde özellikle D-300 devlet karayolu üzerine park yasağı getirmeli.

Tabi yetkili kurumlar çok daha iyi bilir ne yapacaklarını nasıl önlem alacaklarını. Ama bilmedikleri, görmedikleri ve duymadıkları gerçekler var!

Her gün birilerinin ölmesi gerekmiyor!

Ya da bu ilçenin kaderi kazada ölmek diye düşünmeyin.

Karayolları bölge müdürlükleri görün-duyun ve işinizi yapın artık!

Can ve mal kaybı yaşamak istemiyoruz!

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve darendepostasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bekir Sözen
(06.06.2024 05:54 - #419)
Son derece doğru ve isabetli tespitler uygulanabilirse çok faydalı olur diye düşünüyorum İnşallah yetkililer dikkate alırlar
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve darendepostasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.